Вінницький селекціонер презентував унікальну фіолетову кукурудзу

0 622

Незвичайну фіолетову кукурудзу презентував вінницький селекціонер, керівник компанії “Мнагор” Михайло Нагорняк. Презентація відбулась під час першого фестивалю солодкої кукурудзи “VinСornFest”, який пройшов у Вінниці 3 серпня, повідомляє кореспондент SEEDS.

Аби побачити як ростуть дивовижні фіолетові качани фермери з усієї України, які вирощують солодку кукурудзу, а таких з’їхалося до Вінниці не один десяток, вирушили за місто на селекційну ділянку підприємства.

Новий сорт поки що номерний. Робоча назва фіолетової вінницької кукурудзи “Бордо”. На селекційній ділянці ростуть одразу рання, середня і пізня кукурудза фіолетового забарвлення. Загалом, за словами вінницького селекціонера, посіяно майже 20 різних сортів.

“Ми їх будемо тестити – вибирати кращі. Це така “народна селекція” – джерело, з якого ми всі беремо”, – каже Михайло Нагорняк.

“Продавати фіолетову кукурудзу можна буде тільки через 3 роки. Зазвичай гібрид реєструється саме 3 роки. Зараз вона тільки на стадії реєстрації, апробації, отримання дозволів. Ми її подали до Держреєстру, і поки що не маємо права продавати”, – розповів селекціонер з Вінниці.

…продавати фіолетову кукурудзу можна буде тільки через 3 роки…

Загалом підприємство “Мнагор”, яке вінницький селекціонер організував більше 10 років тому, вже зареєструвало 7 сортів. Серед них і спільні гібриди, і винятково власні проекти.

Серед найцікавіших сортів, за словами Михайла Нагорняка, не менш унікальна за фіолетового “родича” українська біла супер-солодка кукурудза “Білий кролик”.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!