Вінницький селекціонер вирощує в саду десятки акліматизованих ним екзотичних рослин  

0 1 286

Селекціонер Микола Завальний із села Крикливець Крижопільського району Вінниччини – агроном із більш як сорокарічним стажем. Односельчани його поважають і залюбки звертаються, аби поділився секретами садівництва.

Сам чоловік найбільше пишається своїм садом екзотичних рослин, акліматизованими ним на Вінниччині: це і малина австралійська, мушмула кавказька, мигдаль, чорний абрикос, нектарини, вишні з багатьох країн, а також овочеві культури. З оранжерейних рослин Микола Завальний вирощує банани, ананаси, помідорне дерево, хурму японську.

Однак більше вражає те, що селекціонер з Вінниччини  вивів понад 30 сортів винограду й більш як 100 сортів плодових культур.

“Колись я працював у Науково-дослідному інституті й отримав листа від садівниці з Прибалтики. Згодом вона надіслала мені перші кущики лохини, було це на початку 80-х років минулого століття.

Інформації, як за ними доглядати, майже не було. Перечитав чимало літератури. З тих пір ця ягода завжди росте на моєму городі. Саджанці лохини можна придбати на ринку, але часто натрапиш на недобросовісних продавців. Зверніть увагу — на кущику обов’язково має бути два зелених пагони не менше 40 сантиметрів і товщиною 5 міліметрів. Коренева система має бути розвиненою та не пересушеною.

У мене ділянка невелика, обрав дуже зручний спосіб — висаджую лохину у ємкості. Бо у звичайних ямках рослину можуть пошкодити кроти, вони люблять родючі землі”, — пояснює Микола Завальний.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією 33kanal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!