Виноградар з Вінниці вирощує одразу 60 сортів винограду

0 1 085

Виноград — це культура місця, йому завжди потрібні сонце і родючі грунти. Так вважає відомий вінницький виноградар Віктор Янович, який наразі вирощує одразу 60 сортів винограду.

“Цьогоріч друга половина травня і початок червня не сприяли розвитку винограду, погода була спекотна, із зливами. Кущі не розростались, грона не запилювались, час був загублений”, — розповів Віктор Янович.

Втім, на думку виноградаря, для тих, хто любить і знає цю справу, проблем не було! Звичайно, виноград потребує великої праці, але й віддає за неї сповна, каже експерт виноградної справи.

За словами Віктора Яновича, цього річ дуже гарно вродили такі сорти і гібридні форми як Восторг, Преображення, Ювілей, Новочеркаська, Віктор, Насолода, Нізіна, Лора, Аркадія, Новий подарунок Запоріжжю, Королевський ніжний і багато-багато інших.

“Всього у моєму саду ростуть 60 сортів винограду. Особливо гарно показали себе кишмишні сорти — Афродіта, Століття, Велес, Б/с 342 та ін.

Виноград — така культура, яка вимагає уваги до себе не тільки влітку, а практично цілий рік. На зиму його треба добре укрити, слідкувати, щоб лози не померзли. Весною — своєчасно відкрити, щоб не запріли бруньки.

Кущі треба проріджувати, якщо з однієї бруньки виростає два-три пагони, то слід залишити тільки один, найсильніший. Коли настає тепло, лози розкладають по шпалерах. А далі починається своєчасна обробка від хвороб і шкідників. За всі зусилля виноград віддає сторицею! Таку красу не соромно і людям показати”, — переконаний Віктор Янович.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією 33kanal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!