Вирощування органічної картоплі в Україні – шанс для малого бізнесу

0 965

Нині багато великих компаній, переорієнтувавшись, йдуть з картопляного бізнесу, однак натомість на ринок заходять маленькі компанії – розповів в інтерв’ю Agri–Gator, директор ТОВ “Агріко Україна” Микола Гордійчук.

“Сьогодні все менше і менше людей займаються бізнесом заради бізнесу. Якщо говорити про картоплю і валову прибутковість – з гектара можна заробити 30-50 тисяч гривень, але перед цим доведеться вкласти 130-150 тис. Тобто рентабельність всього 30%.

Якщо абстрагуватися – наприклад, в сою ви можете вкласти 10-12 тис. гривень, і отримати 20-25 тис. гривень, показник економічної ефективності 100%”, – каже Микола Гордійчук.

“Саме з цієї причини багато фермерів стали рахувати рентабельність не з гектара, а з вкладених грошей. Варто окремо відзначити і внесок коштів в обладнання.

Зернові комбайни не підходять для картоплі, тому для того щоб переключитися з картоплі на зернові – потрібно інвестувати в нову техніку. Це вимагає вкладень”, – розповів фахівець.

“Багато великих компаній, переорієнтувавшись, йдуть з картопляного бізнесу. Замість них заходять маленькі компанії, тому загальний баланс картоплі в Україні не змінюється протягом останніх кількох років.

На даний момент ніша (вирощування органічної картоплі) дуже маленька, для того щоб цим займатися на великому масштабі. Великі компанії цим займатися не будуть, але, безумовно, для малих виробників – це шанс, за умови наявності каналів збуту.

Зараз є чітка тенденція зростання споживання продуктів переробки з картоплі. Наприклад, споживання в світі картоплі фрі зростає на 10-12% в рік. Сегмент картопляних пластівців, які є наповнювачем для багатьох продуктів, включаючи кулінарні вироби, зростає на 10% в рік на глобальному ринку. Так що тенденції розвитку напрямку переробки дуже сприятливі”, – переконаний Микола Гордійчук.

SEEDS.org.ua за інформацією Agri–Gator 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!