Вирощування ванілі: 60 мільйонів доларів з гектара

0 434

Ваніль – одна з найдорожчих спецій у світі. Дослідники Вагенінгена у Нідерландах працюють з бізнес-спільнотою щодо вирощування її в теплицях. Вирощування в теплицях дає можливість виробляти якісний продукт та заробляти 60 мільйонів доларів з гектару. Про це повідомляє економіст ФАО, Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

“Якщо ми говоримо про ефективність використання гектару, ми завжди наводимо приклад малесенької Голландії. Ваніль – один з найдефіцитніших товарів в світі. Ціни ростуть постійно. В природі її збирати нелегко. При цьому вона росте тільки поблизу екватора, і в інших регіонах, навіть якщо росте, не дає плодів. виявляється, що причина в екваторіальних бджолах (Melipone) – тільки вони можуть запилювати цю рослину. При цьому перші рослини в Голландії давали плоди лише через чотири роки, але науковці Вагенінгена змогли організувати вирощування так, що врожай почали отримувати вже через два роки! Ага, що цікаво – ваніль – це орхідея, і єдина їстівна орхідея!

Цікавий факт – ціни на ваніль сягають $500-600 доларів за 1 кг. Дерево цвіте постійно, щодня, отже, за моїми оцінками, може давати врожайність не менше 10 кг з метра квадратного за рік. Думаю, що це дуже консервативна оцінка, але нехай буде. Отже, маємо 6 тис. доларів США з метра, або 60 млн. доларів США з 1га, або півтора мільярда грн з одного гектара

В Нідерландах вже є Асоціація виробників ванілі. Чотири господарства. Вагенінген для них вивів схему вирощування ванілі в теплицях. Запилення тільки вручну і тільки щоденно. І це мега прибутково!”, – зазначає Андрій Ярмак, експерт ФАО.

SEEDs.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!