Вирощуємо моркву. Як досягти високого і якісного врожаю

0 456

Морква — дуже популярний коренеплід, без якого складно уявити город. Якість отриманого врожаю впливає на подальшу реалізацію. Як виростити високий урожай, коли висівати, як доглядати та коли збирати моркву читайте на SEEDS.

Коли висівати моркву і що робити перед цим з насінням

Термін посіву насіння коренеплоду в землю залежить від того, як планується використовувати урожай. Для продажу на початку літа, коли морквина ще дорога, можна висівати восени. Сорти в цьому випадку потрібно вибирати відповідні – озимі. Норму посіву збільшувати до 30%, так як ризик вимерзання частини посівів присутній завжди. Робити грядки та насипати насіннєвий матеріал необхідно перед заморозками, а не перед тривалими дощами. Тоді перші сходи з’являться навесні.

Моркву, призначену для осінньої реалізації або закладки в льох на зиму, сіють в червні-липні. Вона встигає визріти до морозів і зберігається набагато краще, ніж рання.

Вибір і підготовка насіння, грядок

Вся маса запропонованого виробником насіння моркви ділиться на раннє, середньостигле та пізнє. Деякі пізньостиглі сорти придатні для висівки восени. Термін визрівання – головна відмінність між цими продуктами. На нього і необхідно орієнтуватися при виборі сорту для посадки на власній ділянці.

Погода, що передує посіву насіннєвого матеріалу, диктує поведінку городника після її проведення. Рясні дощі і затягнуте хмарами небо забезпечить схожість моркви без додаткового поливу. Суха, вітряна і спекотна погода потребує постійного зрошування ділянки за допомогою краплинного поливу або водою з лійки з дрібними отворами розсікача.

Пачки з купленим або пакети з зібраним особисто насінням перед посадкою прогрівають, рідше замочують. Прогрів проводиться за тиждень до запланованого дня, замочування – за добу. Підготовлений матеріал змішують з піском, наклеюють на стрічки – дивлячись який спосіб розміщення його в ґрунті обраний.

Неглибокі траншеї (3-4 см) поливають окропом, що забезпечує теплу і вологу подушку насінню. Швидко прикопують, уникаючи утрамбовування. При виникненні кірки на поверхні ділянки треба проводити розпушування міжрядь, при проростанні бур’янів – починати боротьбу як можна раніше. Тонкі пагони моркви можуть просто не пробитися через щільний пласт землі і забитися бур’яном, який швидко зростає.

Сусідство, приємне коренеплоду

Паростки моркви не ділять сусідів по городу на улюблених і неприємних. Їх розташовують поряд з томатами, горохом, капустою, огірками. Але найбільш рентабельно висаджувати коренеплід, чергуючи грядки з посадками цибулі. Морква буде відганяти цибульну муху, а цибуля – морквяного шкідника. При такому проектуванні грядок можливо поєднувати час поливу. І цибуля, і морква потребують однаково вологого ґрунту.

Проріджування і прополка

Занадто густі сходи потребують проріджування. Відстань між паростками має бути не менше 3 см. Тоді коренеплоди не завадять один одному, урожай збігатиметься з заявленим виробником насіння. Не потрібно з ним відкладати. Менші паростки моркви легше виходять із землі.

Підпушувати міжряддя краще після дощу або рясного поливу, коли кірка ще не утворилася. Якщо пласт землі зміщує сходи, потрібно скористатися граблями з гострими зубцями, розбиваючи спресовану землю до дрібних сегментів.

Збирання врожаю

Підсохле нижнє листя бадилля вказує на те, що коренеплід готовий до збору. Протягом всього терміну зростання воно зелене, а в кінці втрачає яскравість і пружність.

Викопування приурочують до теплого, сонячного дня. Вириті лопатою або вилами морквини звільняють від зелені і налиплих грудок землі, залишають просихати на сонці пару годин. Потім перебирають, сортують, поміщають у вологий льох.

SEEDS за матеріалами UkrMedia

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!