Вітчизняна рання морква цьогоріч буде в дефіциті

0 578

Цьогоріч дефіциту вітчизняної моркви не буде – через дощі в центральних і північних регіонах України сходи дуже непогані. А ось ранньої моркви українцям багато чекати не варто.

Про це під час вебінару “Перспективи плодоовочевого сезону-2020/21 в Україні”, організованого проектом “АПК-Інформ: овочі і фрукти” розповів директор ТОВ “АгроАналіз” Вадим Дудка.

“Рання морква сильно постраждала від весняних заморозків. Це нонсенс, так як вона зазвичай заморозки зазвичай переносить легко. За моїми оцінками, втрачено не менше 10% площ ранньої моркви.

Відповідно, багато фермерів задискували її і знову пересіяли, а тому втратили в термінах дозрівання ранньої моркви. Ті, хто зможе зберегти ранні та середні сорти моркви і отримати урожай, непогано на цьому зароблять”, – говорить пан Дудка.

“А ось пізня морква почуває себе прекрасно – краще, ніж всі інші овочеві культури. Її сів ще триває, тому погода для неї чудова, особливо якщо фермери знайшли віконце для внесення грунтового гербіциду. Сходи моркви виходять прекрасні”, – зазначає Вадим Дудка.

Він також розповів, що овочівники півдня часто виловлюють момент, щоб “зіграти на моркві напевно”. Таке буває, якщо в центральних і північних регіонах України спостерігається посушлива весна і початок літа.

Вони знають, що тут фермери вирощують моркву на богарі, тобто без зрошення, тому у них точно буде не дуже хороший урожай і якість. Тоді вони розширюють площі моркви на крапельному зрошенні, отримують хороший якісний урожай і продають його з хорошим прибутком.

В цьому році, за словами Вадима Дудки, овочівники Півдня України теж планували збільшити посіви моркви і навіть закупили насіння на тлі небувалої посухи в березні і квітні. Однак зараз уже очевидно, що дефіциту моркви не буде, так як в центральних і північних регіонах країни теж йдуть дощі і сходи моркви виходять дуже хорошими.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!