Власники корів об’єднались, щоб підвищити ціну на молоко

1 1 181

Закупівельні ціни на молоко в Україні наразі достатньо низькі. Індекс прибутковості виробництва молока нижчий, ніж минулого року. Після семи місяців зменшення, у липні та серпні ціни на молоко дещо зросли, але це не рятує селян, адже наразі, наприклад, на Чернігівщині сирий продукт закупівельники приймають по 5,5 грн за літр. Щоб підвищити вартість молока, селянам потрібно закуповувати холодильне обладнання для його збирання, а для цього необхідно об’єднуватись. Саме таке об’єднання створили власники корів у Чернігівській області, повідомляє SEEDS.

Ще у 2014 році в селі Волинківка (Сосницька ОТГ) було створено сільськогосподарський кооператив “ВОЛИНКІВСЬКА МОЛОЧАРСЬКА СПІЛКА”. Організація приймає молоко у 120 власників корів з дев’яти сіл. У кооперативу три спеціальні холодильники для молока, але цього замало. До того ж обладнання орендоване, тому його власник, закупівельник молока, може впливати на ціни. Щоб стати більш незалежними, обирати закупівельників, економити на оренді та продавати молоко за вищими цінами, члени кооперативу планують придбати власні холодильники. За їх розрахунками, це дозволить збільшити ціни на 30%.

Допомогти з придбанням обладнання кооперативу вже пообіцяли у Сосницькій територіальній громаді. Саме для цього представники ОТГ подали заявку на участь у проєкті “Наша громада” у рамках програми USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE). Якщо вдасться отримати фінансування, крім холодильників та вимірювального обладнання громада планує купити автомобіль для транспортування молока.

“Ідея полягає в тому, щоб збільшити закупівельну ціну на молоко, як мінімум, на 2 гривні. Тобто, дати можливість людям заробляти на молоці”, – зазначає голова Сосницької ОТГ Андрій Портний.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Іван Білик пише

    Сміхотворна ціна. На ринку в Гребінках (Київська обл.) ціна молока 21, 22 грн за літер.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!