Волинський фермер успішно вирощує цитрусові в закритому ґрунті

0 240

Волинянин Володимир Болотін із села Княгининок в умовах волинського клімату вирощує цитрусові фрукти. У його тепличній колекції – помело, лайм, цитрон “Рука Будди”, кумкват, лимон, апельсин та інші цитрусові. Про це пише Суспільне. 

Як розповів садівник, його теплицю у селі видно не одразу, адже вона заглиблена на два метри в землю.

Прозорий купол і захищеність від землі, каже Володимир Болотін, дозволяє вирощувати цитрусові без додаткового освітлення та з мінімальними витратами на опалення.

“Колись я побачив сюжет про вирощування цитрусових. Як був у відрядженні в Києві, завітав до цього селекціонера, побачив його теплицю і прийшла ідея збудувати собі таку ж. Закупив 10 саджанців і відтоді почалося захоплення цитрусовими”, – зазначив волинянин.

Закуплені декілька років тому саджанці тепер уже повноцінні дерева. Цитрусові, які ростуть у теплиці, дають великі плоди та мініатюрні лимони, – говорить садівник.

“Найбільші плоди, які в нас були і ми зважували – 1,2 кілограма. Такі плоди дає лимон Пандероза. Найменші за вагою отримуємо мікроцітруси “Фінгерлайм”. Ще одна назва рослини “цитрусова ікра”, всередині якої маленькі ікринки”, – додав Володимир Болотін.

Вирощування цитрусових є основним заняттям садівника. Доглядає, розсаджує і працює в теплиці сам, – говорить волинянин. Частина саджанців росте у маленьких горщиках, частина знаходиться у спеціальних інкубаторах.

Цю технологію придумав сам. Побачив такий парничок в інтернеті, замовив у зварювальників, його обшив. В цьому інкубаторі розмножуємо рослини, зрізаємо з великих рослин живці й тут вони пускають в нас коріння. Кожну рослину в моїй теплиці я знаю в лице”, – розповів чоловік.

У підземній теплиці Володимир Болотін вирощує такі рослини, які не скидають листя взимку та добре розвиваються у квартирі чи будинку. Зі слів садівника, освітлення і температури в домашніх умовах їм вистачає.

Як розповів про вирощування цитрусових в умовах клімату на Волині професор кафедри ботаніки Сергій Волгін, рослини не є тропічними та не вимагають багато тепла.

“Зараз з’явилось багато в нас нових цікавих видів, які не завжди в ботанічних садах побачиш. І такі форми є у Володимира, який вирощує такі цікаві рослини”, – додав науковець.

Урожай в теплиці волинянин Володимир Болотін збирає впродовж року. Взимку достигає кумкват і мандарини. Новинкою останніх років, зі слів садівника, є дерево з декількома видами плодів.Деякі з таких гібридних рослин уже почали давати плоди.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!