Волинським фермерам вдалося вирішити проблему низьких закупівельних цін на молоко

0 1 828

Сільськогосподарський обслуговувальний кооператив “Степ” у селі Галичани створили ще у 2009 році – селяни вирішили об’єднатися, аби вирішити проблему низьких закупівельних цін на молоко.

Зараз у кооперативі працюють 39 людей, розповів заступник голови об’єднання – Михайло Стецюк. Тримають тут сорок корів, а також овець, індиків та іншу живність. Молоко кооператив здає на ТзОВ “Молокопродукт”, що на Рівненщині.

“Тут у нас невеличка база. Ми тут приймаємо молоко, перевіряємо і охолоджуємо. І коли ми маємо більшу кількість молока, нам заготовувач платить більшу ціну. Коли по району платять за молоко 4,75-5 гривень, у нас члени кооперативу отримують на 50 копійок більше. Сума хоч невелика, проте відчутна”, – каже Михайло Стецюк.

Є в кооперативу масштабні плани – створити міні-завод із переробки молока і виготовляти м’які і тверді сири.

“Минулого року ми брали участь у державній програмі співфінансування, щоб отримати обладнання для переробки молока. Ми замовили міні-завод з переробки і виготовлення м’яких і твердих сирів. Тому що пакованим молоком нікого не здивуєш, а сир – це вже цікавіше.

Працюватиме на підприємстві четверо людей, а сам завод буде розрахований на тонну молока. Там буде охолодження, очистка, сепарація і будуть виготовляти вісім видів сирів”, – поділився планами Михайло Стецюк.

SEEDS.org.ua за інформацією gorohiv.rayon.in.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!