Вперше до Книги рекордів України потрапила величезна лохина

0 90

Для Книги рекордів України сільськогосподарські досягнення – звична річ. Утім, частіше за все йдеться про рекордні врожаї культур з гектара. Минулого ж тижня вперше до переліку рекордів увійшла органічна ягода найбільшого розміру, повідомляє SEEDS.

Рекордна ягода – лохина розміром 3,05 сантиметра та вагою 9 грамів. Олег Науменко, власник господарства на Київщині, де виростили найбільшу лохину, займається ягідним бізнесом з 2016 року. Говорить, що у попередні роки також ягоди були великими, але офіційно зафіксувати рекорд вирішив лише тепер.

“Якщо ми почнемо дивувати покупців в Україні, на зовнішньому ринку це теж помітять. Повірте, за нашими досягненнями уважно спостерігають у Європі, Об’єднаних Арабських Еміратах та в інших країнах. Це підвищує увагу до України та до нашої аграрної органічної продукції”, – говорить Олег Науменко.

Щоб виростити велику органічну ягоду, потрібно її правильно доглядати – поливати, вчасно підживлювати та обрізати, говорить агроном підприємства Ігор Луцько.

“Кожного місяця аналізуємо показники, здійснюємо огляд, вимірювання, з’ясовуємо, чого не вистачає рослині, корегуємо живлення. Використовуємо лише органічні речовини. Зі шкідниками боремося з допомогою феромонних пасток. Встановили на плантації метеостанцію. Це дозволяє удосконалити процес догляду за лохиною”, – розповідає фахівець.

Збирають ягоду лише руками. Працівники мають зривати лише достиглі ягоди. Пошкоджену лохину та ягоди, що впали з куща, не збирають.

Більшу частину органічної лохини з господарства продають на українському ринку. Також експортують ягоду в Узбекистан. Стратегічна мета підприємства – почати продавати свою продукцію в Китаї.

SEEDS.org.ua за матеріалами ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!