Все життя українці споживали гречку неправильно

0 1 082

Українці навіть не здогадуються, що звичайну гречку  досі споживали не зовсім правильно. Весь світ вже давно смакує цей продукт в якості напою, до того ж коштує він у рази дорожче, ніж проста гречана крупа, пише SEEDS.

Про це в особистому блозі на Telegram написав Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

«Ті, хто любить суп з гречкою, як люблю його я, зможуть «прозріти» після цього посту. Справа в тому, що значно старші за нашу цивілізації гречку знають дуже давно, але вони її не їли, а… пили! І, останнім часом, цей тренд почав розповсюджуватися й Європою!

Відомо, що до нас гречка прийшла зі сходу. В Японії, Кореї та в Китаї є традиційний і дуже популярний напій з звичною для нашого вуха назвою «Собача». Пишеться в англійській транслітерації як «soba-cha» або теж без дефісу.

Але це продукт не для тварин, а досить популярний вид чаю для людей», – пише Андрій Ярмак.«Я звернув на нього увагу, тому що мода на цей чай докотилася до Європи, і в магазинах Франції органічний гречаний чай «Собача» продається по 54 євро!

А ви кажете, що вирощувати гречку невигідно – ви просто не вмієте її продавати!

Раціональні французи в інструкції до цього ч додають, що «після заварювання, зерно викидати не потрібно – його можна додати в ваші ранкові мюслі», – додає економіст.

«До речі, в Італії гречка називається в дослівному перекладі «зерно сарацинів», у Франції аналогічно, або також «варварська пшениця», або «чорна пшениця».

У нас теж в мові був продукт під назвою «сарацинове зерно», але тепер ми його всі знаємо, як рис.

До речі, їсти (а не пити) гречку в значних кількостях, не зважаючи на її азійське походження, чомусь вирішили саме в наших слов’янських країнах. При цьому найцінніше – духмяний відвар, ми, як правило, виливаємо», – зазначив Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!