Всі інвестиції у виноградник повертаються за 3-4 роки

0 515

Надихнувшись досвідом успішних виноградарів, брати Косачі вирішили вирощувати виноград на Львівщині. Так народилося фермерське господарство “Гроно Галичини”, повідомляє сільськогосподарський дорадчий центр “Фермерська Країна” на своїй сторінці у Facebook.

Брати засадили 3 га землі на Жовківщині, але планують поступово збільшувати виноградник до 10 га. Зараз у винограднику Івана Косача понад 60 сортів, більшість з них – української селекції.

Зі слів чоловіка, виноград – це цікава культура, непримхлива для вирощування, якщо її повністю зрозуміти. З нею можна пів року працювати, а пів – відпочивати.

Якщо виноград правильно доглядати, то він може плодоносити до 150 років.

“Для інвестицій в один гектар винограднику потрібно від 200 до 250 тис. грн. Оптимальна посадка: міжряддя 3 м, а між саджанцями 2 м. На Львівщині з одного гектара можна зібрати понад 20 тонн винограду.

На гектар йде 2000 кущів, а з одного куща збирають мінімум 10 кілограмів. Виноград тільки з третього року починає плодоносити, тому всі інвестиції повертаються за 3-4 роки”, – йдеться у повідомленні.

Брати Косачі працю у винограднику називають своїм захопленням, але сподіваються, що в майбутньому до їхнього заняття приєднаються діти. Тоді це буде сімейна справа.

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!