Вже більш ніж 13 тис. українців продали свою землю

0 731

Минуло вже більш ніж два місяці з моменту відкриття ринку землі в Україні. За цей час було продано більш ніж 13 тис. ділянок, загальна площа яких складає 28,86 тис. гектарів, повідомляє SEEDS.

“Станом на 7 вересня укладено 13167 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4895 нотаріусів. Всього заяв – 5497, із них погоджено 4845, в черзі на розгляд – 20, відмову отримали 632. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – зазначають у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

За кількістю проданих паїв Київська область уже випередила Полтавську – 1170 угод проти 1166. Також активізувалися продажі землі у Хмельницькій (1137 угод) та Вінницькій (989) областях.

Лідерами за площею проданих ділянок є Кіровоградщина (3648 гектарів), Харківщина (3423 гектара) та Полтавщина (3012 гектарів).

Середня площа проданих ділянок наразі становить близько 2,2 гектара. Загалом же найбільші площі паїв у східних та південних областях. Так, середній розмір ділянки в Луганській області становить 8,8 гектара, в Запорізькій – 7,2, а в Миколаївській – 6,9. Найменші наділи на заході. Середня площа паю в Івано-Франківській області – 1,1 гектара, а в Чернівецькій та Закарпатській – 1,4 гектара.

Читайте також: Яка вартість оренди і купівлі землі у різних областях?

Зараз найвища нормативна оцінка земель у Черкаській та Харківській області – більш ніж 32 тис. грн за гектар. Нижче цієї ціни землю продавати заборонено. Найдешевше ділянку можна придбати у Житомирській, Львівській, Волинській та Рівненській областях. Де нормативна вартість гектара нижча за 22 тис. гривень.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!