Взуття із фруктів: як ананас став сировиною для виготовлення кросівок

0 22

Нові тренди харчування та способу життя, такі як вегетаріанство та веганство, змінюють не лише ринок харчових продуктів, а й ринок одягу, взуття та аксесуарів, адже захисник тварин не буде одягати хутро чи натуральну шкіру. Утім, попит на якісні матеріали для пошиття залишається високим, тому компанії шукають рослинні альтернативи ті й же шкірі. Наприклад, філіппінська компанія Dole разом з британським стартапом Ananas Anam виготовляє взуття та аксесуари з ананасів, повідомляє SEEDS.

Компанії створили замінник шкіри – Piñatex. Його вже використовують для виготовлення кросівок такі відомі бренди, як Nike, Hugo Boss, H&M та ін., пише EastFruit. Piñatex виготовляють з листя ананасів, які розділяють на волокна та висушують. Потім з волокон утворюють сітку, яка є основою для екологічно чистої тканини.

Волокна з листя ананаса

Під час виробництва 1 квадратного метра тканини з ананаса, виділяється на 8 кілограмів СО2 менше, ніж під час виготовлення сировини для пошиття з матеріалів тваринного походження.

Читайте також: Виготовляти соломинки для напоїв з огірків пропонує американський винахідник

З рослин можна виготовляти екологічні замінники матеріалів для виготовлення не лише взуття, а й посуду. Так, американський винахідник Томас Адейр пропонує виготовляти соломинки для напоїв з огірків. Наразі засновник стартапу рекламує свій винахід та на краудфандинговій платформі збирає кошти для запуску масового виробництва. Огіркова соломинка не тільки корисна для навколишнього середовища, але і може бути чудовим перекусом після того, як споживач вип’є напій, адже вона їстівна.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!