Херсонські фермери налагодили експорт полуниці до Білорусі

0 1 114

Успішний експорт полуниці до Білорусі налагодило фермерське господарство “Сапераві” в селі Гладківка на Херсонщині. Про успіх фермерів розповів “Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва” на своїй сторінці в Facebook.

У 2014 році в зв’язку з втратою ринків збуту, на Півдні і Сході України виникла проблема перевиробництва. Це призвело до зниження цін.

фг "Сапераві", Ігор Жданюк

✅ Що треба, щоб вийти на нові та більш прибуткові ринки? ? Якісна продукція – раз, фермер-лідер з гарним підприємницьким мисленням – два, морозильна камера та барботажна мийка – три. ? Усі ці складові зійшлись у фермерському господарстві «Сапераві» в селі Гладківка на Херсонщині. Тому фермер Игорь Жданюк та його сусіди експортують ягоди, картоплю та гриби до Білорусі та країн Балтії. Звісно, і прибутки отримують вище за тих, хто торгує в Україні.? Як це зробити у вашому селі? ? Дивимося та ділимося. ? До речі, суниця тут – пальчики оближеш!#UHBDP_відеопродакшн_Канада_фермерам_УкраїниДякуємо Divaki production

Gepostet von Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва am Freitag, 31. Januar 2020

“Ми почали шукати інші ринки. Об’їздили всю Білорусь – укладали договори. І добре з ними співпрацюємо і працюємо”, – розповідає фермер Ігор Жданюк.

Щоб зайти на нові ринки довелося міняти нові моделі бізнесу та підходи.

“Нам довелося побудувати холодильні та морозильні камери. Ми не боїмося, що наша продукція пропаде. Ми її заморожуємо, охолоджуємо і готуємо на продажу на інші ринки”, – каже фермер.

Завдяки партнерам з проекту  фермерам вдалося налагодити нову бізнес-модель – “Агрегація”. Фермер почав співпрацювати з 20 іншими дрібними виробниками з сусідніх сіл, щоб формувати партії для експорту.

Сьогодні Ігор Жданюк закуповує полуницю вище на 5-10% від ціни, таким чином виробникам вигідно її продавати.  За словами фермера, наступний етап для його господарства – вихід на інші зарубіжні ринки.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!