Херсонські фермери збирають врожай полуниці посеред січня

0 1 921

Тепла зима врожайна на дива – деякі рослини на півдні України досі не припиняють вегетацію. В селі Рибальче Херсонської області на сімейному господарстві “Магія Ягід” досі, в середині січня, збирають невеликі врожаї суниці.

“Ці процеси нешкідливі для ремонтантних сортів суниці садової, так як кількість плодоношення, закладена природою, практично необмежена. Цього не можна сказати про традиційні сорти.

Після плодоношення ці ягоди значно знизять врожайність у сезон. І це в умовах зміни клімату на Херсонщині треба враховувати при посадці в наступні періоди”, – цитує слова Ірини Савченко, лідерки групи товаровиробників с. Рибальче на своїй сторінці у Facebook Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Раніше в коментарі для SEEDS керівник діагностичного центру захисту рослин “Агроаналіз” Вадим Дудка розповів, що аномально тепла зима в Україні, яка з легкої руки українців вже охрестили “єврозимою” може істотно позначитись на озимих зернових, яким загрожують аж ніяк не самі аномальні температури. А ось садам і ягідникам наразі немає чого боятися.

“Почнемо з садів. Що стосується садів і ягідників, то поки що підстав для зменшення мого оптимізму немає. Бо на відміну від ситуації місяць тому, ми нарешті отримали стійко мінусову ніч. І в цій ситуації (незважаючи на плюсову температуру вдень), поки що вихід зі стану спокою може загрожувати хіба що дуже окремим культурам (наприклад, деяким південним сортам фундука).

Черешня, персик, а тим паче яблуня і груша поки знаходяться в стані спокою і при збереженні мінусових нічних температур (що поки обіцяють прогнози до 5 лютого) повинні в ньому залишатися”, – розповів Вадим Дудка.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!