Хороші та погані новини для виробників молока

0 47

У червні прибутковість виробництва молока в Україні зросла, у порівнянні з показниками травня, повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. Ціни на молоко не збільшуються, однак представники галузі чекають цього вже в липні. Які ще тенденції спостерігалися на українському ринку – читайте далі в публікації SEEDS.

Серед позитивних новин для галузі Андрій Ярмак виділяє подешевшання кормів у червні (-4,7%). Хоча до цього протягом кількох місяців вони дорожчали.

“Ціни на молоко лишалися стабільними весь період «великого молока» вперше в історії! Це, можна вважати, позитив. У червні вони були на 21% вищим, ніж рік тому в цей час і взагалі найвищими ніж будь-коли – це позитив, але не забуваймо, що корми подорожчали на 48% за останній рік, тому позитив лише умовний, адже прибутковість (у річному обчисленні), не зважаючи на вищі ціни, впала”, – зазначає Андрій Ярмак.

Серед негативних підсумків фахівець виділив те, що загалом перше півріччя 2021 року з точки зору прибутковості було найгіршим за останні 6 років. На світовому ринку молока минулого місяця також переважали негативні тенденції.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!