Художниця з Вінниці зробила зі старої хати-мазанки унікальний об’єкт агротуризму

0 221

Вінницька художниця і керамістка Юлія Гушул шість років тому придбала занедбану хату-мазанку в селі Канава на Тиврівщині. Незабаром насвіжо помазані глиною й побілені стіни будиночку стали полотном для її нових робіт, які привернули до себе увагу не тільки місцевих мешканців.

“В цих малюнках основними елементами є очі: трьома очима дивиться на нас диво-квітка, а центральний елемент розпису складається з двох перехрещених очей. Саме очі, як на мене, і оберігають житло від усього лихого, стережуть його, коли господарів немає вдома”, – розмірковує художниця.

Завдяки яскравим розписам хата стала місцевою родзинкою. Юлина сусідка назвала її “гововою”, тобто такою, що “впадає” в око. А ще в результаті мистецького перевтілення будинок в селі перестали називати за звичкою “Лєнчіна хата” (тут колись жила “баба Лєна”), а охрестили “Хата художниці”. Недаремно колись майже всі прикрашали своє житло орнаментами: це дозволяло виділити його з поміж інших і зробити своє повсякденне життя яскравішим.

Також на фасаді зображено риб та птахів. “Пташки, яких я намалювала над кожним вікном, є символами щастя, любові й злагоди, провідниками між небом та землею. Їх здавна писали на писанках, вишивали на рушниках, ткали на килимах, зображали на керамічному посуді та оселях.

Місце біля вхідних дверей я прикрасила великою яскравою рибою з хвостом-квіткою, тому що село Канава – це культове місце рибалок. Взагалі, очі, пташки, тюльпани й риби – мої улюблені образи, які часто можна побачити в різних комбінаціях на моїх картинах, посуді та муралах”, – говорить художниця.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Na Парижі

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!