Хвойне борошно може суттєво збільшити надої молока у корів

0 159

Звичайне хвойне борошно може збільшити надої у корів на 15% і здешевити виробництво молока на 20%. До таких висновків прийшли вчені, запропонували замінити синтетичні вітаміни в кормі корів хвойної борошном, яка дешевше і корисніше синтетичних вітамінів, які використовуються зараз.

У корм корів часто додають штучні концентрати, проте часто вони досить дорогі, а в деяких випадках в таких добавках можуть бути небезпечні для здоров’я тварин речовини.

Дослідники запропонували замінити такі синтетичні вітаміни хвойної борошном. У ній міститься багато мінералів і вітамінів, серед яких В, С, К, і D, а також такі корисні речовини, як каротин (провітамін вітаміну А) і пектин.

Чимало хвої міститься в складі невикористаних зелених деревних відходів – це недорогий, доступний цілий рік і поновлюваний природний ресурс.

Корм з хвойним борошном багатий на хлорофіл, ксантофіл і фітонциди – біологічно активні речовини, які регулюють обмін речовин, захищають тварин від кишкових захворювань і надають бактерицидну дію, додають дослідники.

За словами вчених, надої корів, до раціону яких входить хвойне борошно, були вищими, а вміст масової частки жиру збільшилася. Таке підвищення продуктивності в економічному розрахунку дозволить знизити собівартість одного літра молока.

За спостереженнями тваринників, таке харчування нормалізує роботу кишечника, підсилює окислювально-відновні процеси і покращує склад крові тварини.

Доповідь з докладним описом роботи опублікована в збірнику конференцій IOP Conference Series: Earth and Environmental Science.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Аgroxxi

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!