Хвору на рак картоплю виявили на Волині

0 1 522

Картоплю з площі більш ніж гектар не зможе продати фермер з Волинської області. Причина заборони – захворювання бульби. Лабораторні аналізи показали, що картопля хвора на рак. Такий продукт не рекомендують вживати ні людям, ні тваринам, повідомляє SEEDS.

Тепер територія ферми Анатолія Михайловича, на якій виросла заражена картопля, під карантином. Тепер протягом двадцяти років господар не має права садити картоплю на ураженій ділянці. Тепер на полі, де росла бульба, фермер посіяв ріпак. Від картопляного бізнесу вирішив повністю відмовитися.

Найбільш постраждалі бульби потріскані й гнилі, з наростами. Утім, частина врожаю збереглась непогано. І хоча Анатолій уже не зможе її продати, попри рекомендації фахівців, фермер планує використовувати картоплю для власного вжитку та годівлі худоби.

“Сказали не кормити і не їсти, але я вже їв”, – розповідає Анатолій Михайлович.

Про захворювання картоплі фермер дізнався від представника лабораторії, якого запросив, щоб зробити документи для експорту бульби у Білорусь.

“Худобі небажано взагалі таку картоплю давати, оскільки вона починає гнити, а у тварин через це можуть бути розлади травлення, здуття”, – розповідає Ірина Хоменко, заступниця завідувача відділу Волинської обласної фітосанітарної лабораторії.

У цілому ж, рак картоплі не чинить небезпеки для людей чи тварин – це захворювання рослини. Утім, таку хворобу в картоплі у Волинській області зареєстрували вперше. Ознаками раку є утворення білих наростів на бульбах та кореневій шийці

SEEDS за матеріалами ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!