Яблука-сердечка вирощують у Черкаській області

0 119

У фермерському господарстві, яке займається садівництвом в селі Теклине (Черкаська область), вирощують яблука-сердечка. У формі серця можна виростити будь-яке яблуко. Для цього на ще незрілі плоди на деревах надягають спеціальні форми. Попит на такі яблука шалений, повідомляє SEEDS.

Ідея вирощувати фрукти незвичної форми з’явилася ще три роки тому. Саме тоді було продану першу партію таких яблук, розповів агроном господарства Володимир Бардик в коментарі для “Суспільне Черкаси”.

Яблука-сердечка не червоні, а зелені, оскільки їх вирощують з сорту “Голден”. Цей сорт добре зберігається до часу продажу фруктів – їх зазвичай реалізують на День святого Валентина. Збирають яблука наприкінці вересня – початку жовтня. До 14 лютого вони зберігаються в холодильнику. Щоб виріс плід правильної форми, варто врахувати кілька нюансів.

“Ми чекаємо коли яблуко виросте десь діаметром 50-55 міліметрів, щоб воно щільно лягало у формочку, щоб воно не хиталось у ній. Бо якщо буде маленьке яблуко і як буде вітер воно може зміститися і сердечко отак вийде однобоке”, – розповідає Володимир Бардик.

Цього року фермерське господарство виростило 2 тисячі яблук-сердечок. Більшу частину врожаю вже замовили представники торговельних мереж. Решту яблук господарство реалізуватиме самостійно – через інтернет. Для фруктів навіть створили унікальне “романтичне” пакування.

Читайте також: На Вінниччині вирощують яблука з “картинками”

В Україні вирощують яблука не лише різної форми, а й з різними візерунками. Яблука з картинками в саду Надії Гладько з Вінниччини вирощують вже протягом п’яти років. Щоб отримати зображення на поверхні плодів, поки яблука ростуть на них приліплюють наліпки різної форми.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!