Яблунева криза: чому фермери на Вінниччині викорчовують сади?

0 319

Закупівельна ціна на яблука в Україні цього року рекордно низька. Через це фермерам не вигідно збирати фрукти – ціна не покриває навіть вартості роботи збирачів. Деякі власники садів планують залишити урожай незібраним, а частина фермерів з Вінниччини збираються викорчовувати сади, повідомляє SEEDS.

За словами фермера Миколи Стецюри, сортове яблуко з саду закуповують по 3 грн за кілограм з ПДВ, або по 2,5 грн без податку. Здати яблука на переробку вартує 1,6 грн за кілограм. Щоб повернути витрати на догляд за садом та збирання яблук, закупівельна ціна на фрукти має складати щонайменше 6 грн за кілограм.

“Я займаюся садівництво уже двадцять років. За цей час на ринку були різні ситуації, але такого колапсу ще не було. Така ситуація призводить до знищення садівничої галузі. Наразі вирощую 20 гектарів саду. Через кризу цього року 5 гектарів викорчуємо”, – говорить Микола Стецюра.

Загалом, через низькі закупівельні ціни на яблука та значні збитки у Вінницькій області фермери можуть викорчувати близько 3 тис. гектарів садів. Утім, у Вінницькій ОДА переконують фермерів не гарячкувати та дочекатися закінчення будівництва нових переробних підприємств. Це призведе до підвищення попиту на яблука та зростання їх ціни. Також можливе надання компенсацій з держбюджету.

“Є низка інвестиційних проєктів на території Вінницької області. Це будівництво заводів з виробництва фруктових соків та пюре, яблучних чипсів”, – зазначає Володимир Мережко, директор з питань міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА.

SEEDS за матеріалами Вікна-новини

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!