Ягідникам на замітку: які капіталовкладення потягне за собою виробництво малинового соку

0 491

Виробництво малинового соку може стати одним із напрямків діяльності підприємства, яке займатиметься вирощуванням цієї ягоди.

Експерти рахують, що маючи 30 га насаджень малини, 30% врожаю можна продавати свіжим, 60% – морозити і 10% пускати на сік.

Зрозуміло, що подібне комплексне підприємство повинно володіти високою технічною оснащеністю. Для догляду за посадками потрібно сільськогосподарська техніка на суму понад $170 тис.

Устаткування для фасування, зберігання і шокової заморозки ягід буде коштувати близько 78 тис. дол.

Невелика лінія по виробництву соку потягне ще приблизно на $26 тис. Тут знадобиться мийна машина елеваторного типу, гідравлічний прес, насос для перекачування соку, розливна станція та порційний електричний пастеризатор.

У загальній структурі інвестиційних витрат, витрати на обладнання займають більше половини. Ще чверть піде на посадкову кампанію, решта – на будівельні та інші роботи.

Основним джерелом доходів підприємства буде продаж замороженої малини (63% в загальному обсязі), ще 25% додасть реалізація свіжих ягід і 12% – збут соку.

Але структура може коливатися при зміні обсягів виробництва тієї чи іншої продукції.

З гектара малини в середньому можна зібрати 6–8 т ягід. Вихід соку з кожного кілограму становить 55–57%. Таким чином, можна виготовити 3300–4500 л соку. 

Рентабельність продажів ягідного комплексу вцілому складе 25-27%. Іншими словами, кожен долар доходу буде приносити інвестору до 27 центів чистого прибутку.

До речі, саме виробництво малинового соку, за ранішими розрахунками аналітиків може окупитися за чотири роки. Такий розрахунок базується на тому, що собівартість літра малинового соку складає близько $2, тоді як ціна реалізації стартує з $3,5.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroGuide

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!