Ягідники України переходять зі статичного на тунельне заморожування

0 1 197

В останні роки Україна стрімко нарощує експорт плодово-ягідної продукції. Тільки за 2019 рік Україна поставила за кордон фруктів, ягід і горіхів на загальну суму більш ніж $260 млн, що на 14% перевищує показники 2018 року. Зокрема, останні кілька сезонів стрімке зростання експорту демонструють такі позиції як яблука і ягоди.

Своїм баченням щодо подальшого розвитку ринку української ягоди поділився Анатолій Богдан, директор компаніїІнсолар-Холод“.


– В останні роки дедалі більше виробників почали звертати увагу на ягоди. Особливо на цьому тлі виділяється лохина. Якщо згадати події п’яти-семирічної давнини, то про цю, популярну нині ягоду, мало хто знав взагалі. Чи багато українських виробників сьогодні вкладають кошти в будівництво холодильних камер для лохини?

– Зараз на українську лохину досить високий попит, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Тому вся лохина, яка виробляється, практично одразу продається і довго не зберігається. Проте, сьогодні з’являються поодинокі сховища з регульованим газовим середовищем для цієї ягоди.

Так само сховища з регульованим газовим середовищем використовують і для інших ягід, зокрема черешні, чорної та червоної смородини. А ось більш м’які ягоди, такі як малина і суниця садова, довго не зберігаються, їх одразу реалізують в свіжому вигляді або ж заморожують.

– Якщо говорити про лохину, то тут перевага віддається сховищам з РГС, чи сховищам типу Palliflex?

– Вся справа в обсягах. Palliflex – це та ж сама система з регульованим газовим середовищем, тільки при даному виді зберігання газове середовище створюється для певного виду ягоди, яка знаходиться на одній палеті, тоді як в традиційних камерах з РГС газове середовище створюється у всій камері.

 

 

 

– У випадку з лохиною, в 100% випадках йдеться про свіжий ринок. Яка ситуація з заморожуванням ягід?

– Якщо говорити про лохину, то дійсно, зараз 100% виробництва – це свіжий ринок. Однак в останні роки заклали настільки багато плантацій цієї ягоди, що коли вони вийдуть на промислове плодоношення, не знаю, чи буде попит на таку кількість свіжих ягід. Тоді, цілком ймовірно, виробники будуть займатися переробкою або заморожуванням лохини.

– Що стосується нових проектів, то більшість бізнесменів будують камери шокового заморожування?

– Більшість цікавиться тунельним заморожуванням, а статичне заморожування потроху відходить на другий план. Поки незрозуміло наскільки цей напрямок розвиватиметься надалі, проте в останні роки спостерігається стрімкий розвиток.

– Чи багато тих, хто розбудовує наявні застарілі камери статичної заморозки в сучасні камери шокового заморожування?

– Все залежить від обсягів виробника. Якщо вони виходять на обсяги заморозки більше однієї тонни на годину, тоді, звичайно, вони цікавляться динамічним заморожуванням. Якщо ж обсяги менші – тоді динамічну заморозку застосовувати економічно невигідно.

 

 

– З кожним роком дедалі більше виробників закладають нові плантації ягід, затребуваних за кордоном сортів. Ну і, звичайно, більшість з них орієнтується на експорт. Як Ви оцінюєте перспективи будівництва нових камер для зберігання і заморозки ягід в Україні?

– Український ринок сховищ в сегменті ягід останні роки демонструє активне зростання. Навіть, можна сказати, що спостерігається певний сплеск і активно будуються як камери для зберігання, так і для заморозки ягід. Ягідний бізнес розвивається зараз дуже стрімко і, швидше за все, ця тенденція буде спостерігатися і в найближчі роки.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!