Ягоду рекордного розміру виростили в Україні

0 2 285

На Вінниччині вдалося виростити рекордно велику ягоду жимолості – вагою 6,57 г. На підприємстві ТОВ ФРУТЕК, де встановили рекорд, зазначили, що це, ймовірно, найбільша така ягода у світі, повідомляє SEEDS.

Йдеться про жимолость сорту Бореал Б’юті (канадійська селекція). Навіть сам селекціонер сорту, Роберт Борс, визнав успіхи українських виробників у вирощуванні ягоди, оскільки на дослідних полях в Канаді вдавалося вирощувати таку жимолость максимальною вагою 3,7 г. Середня ж вага ягід на плантації зазвичай становить 2,6 г.

Компанія ФРУТЕК вирощує більш ніж 25 сортів жимолості. Ягоду сорту Бореал Б’юті в господарстві називають найбільш продуктивною. Середня її врожайність зараз становить 3,5 кілограма з куща, тобто 12 тонн з гектара. Але це лише третій рік після висаджування культури. Надалі урожайність жимолості зростатиме, адже найвищої продуктивності ягода досягає на п’ятий або шостий рік після закладення плантації.

Серед усіх сортів ягід, які вирощують в Україні для продажу, жимолость є однією з найкорисніших, адже містить найбільше антиоксидантів. Наприклад, фенольних сполук у ягоді майже вдвічі більше, ніж у лохині. Такі дані було опубліковано Інститутом садівництва НААН України.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!