Як «дихають‎»‎ яблука та інші плоди і чому цей процес варто сповільнювати?

0 380

Чи знали ви, що яблука та інші плоди «дихають‎»‎? Щоб вони зберігались довше, потрібно процес дихання уповільнити. Як це зробити, та як проєктують сховища для різних типів продукції, в коментарі для SEEDS розповів Сергій Виставний, начальник відділу проєктування та технологій компанії «‎Alternative Technologies PF».

— Як відрізняється проєктування сховищ, залежно від типу продукції? Де не обійтися без холодильного обладнання?

— Принципово холодильне обладнання не відрізняється. Відрізняються лише розрахункові параметри завдяки яким роблять підбір обладнання. До критеріїв входить температура камери, вологість, також враховуються кліматичні особливості того чи іншого регіону.

В першу чергу, не обійтись без холодильного обладнання виробникам фруктів та ягід. Якщо їх зберігати довгий термін — холодильна обробка просто необхідна. Якщо йдеться про цибулю чи картоплю, то є схеми з холодом та без холоду — все залежить від того, скільки продукцію треба зберігати та якої якості вона має бути.

— Розкажіть про процес уповільнення «‎дихання»‎ плодів.

— Йдеться про системи РГС (регульованого газового середовища). Такі камери закриваються Герметично, тобто туди не надходить свіже повітря. У камері підтримується певна концентрація газів — кисню, азоту та СО2. Усе залежить від типу продукції. Для яблук, наприклад, потрібно зменшити кількість кислороду, але збільшити обсяг вуглекислого газу, тоді фрукти можна зберігати довше — до 9 – 10 місяців.

Такий спосіб зберігання дозволяє підвищити стійкість фруктів до хвороб, збільшити терміни зберігання, знизити втрату маси продукції, зберегти товарний вигляд і привабливий колір плодів. Технологію доцільно використовувати, якщо обсяги зберігання на підприємстві сягають більш ніж 10 тонн.

Правильне зберігання дозволяє виробникам вигравати не лише у кількості, а й у якості продукції. Адже товарний вигляд фруктів чи овочів — це важливо.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!