Як фермерам не стати ціллю злочинців-вимагачів

0 909

В смт Петриківка Дніпропетровської області група зловмисників вимагала 650 тис грн у місцевого фермера і його брата. Про це під час прес-конференції розповів сам потерпілий фермер Анатолій Кондрацький.

За його словами, починаючи з липня місяця, невідомі постійно дзвонили і погрожували, а одного разу спробували підпалити і розстріляли зерносховище.

“З моїм братом Віктором ми займаємося фермерством близько 20 років. У нас в оренді по 250 га землі на кожного. З початку липня місяця нам почали надходити дзвінки з погрозами від невідомих і вимогою виплатити гроші.

Нам погрожували фізичною розправою, підпалами техніки і зерносховищ. Для підтвердження серйозності намірів, вони зробили спробу підпалу зерносховища і обстріляли його з вогнепальної зброї. Практично два місяці ми спілкувалися з ними, ці люди могли дзвонити в будь-який час доби. Два рази ми навіть їздили в Дніпро для переговорів з ними.

Посередниками в цьому процесі виступали наші знайомі, які, як надалі встановило розслідування, виявилися організаторами і активними учасниками цієї групи”, – розповів фермер.

Анатолій Кондрацький додав, що в ході однієї із зустрічей було вирішено передати зловмисникам необхідну суму – 650 тис. грн. Фермер підкреслив, що вимоги вимагачів постійно змінювалися. В результаті зловмисники були затримані під час передачі коштів.

“Це була сума і в 150 тис. доларів, і навіть 1 млн грн. У підсумку домовилися на 650 тис. грн. 3 вересня під час передачі грошей їх затримали. Ми дуже вдячні правоохоронцям, зокрема співробітникам спецпідрозділу “КОРД”, а також слідчому і працівникам карного розшуку”, – сказав Анатолій Кондрацький.

Вимагання є тяжким злочином, однак в процесі  розслідування правоохоронці нерідко стикаються з проблемами в доказовій базі. Про це повідомила адвокат Ірина Збарська. Вона підкреслила, що злочин буде вважатися здійсненим вже після того, як зловмисник висунув вимоги щодо своєї жертви.

“Це злочин, який жорстко карається Законом. Сам по собі злочин вимагання є скоєним з того моменту, коли та чи інша особа поставила вимоги незалежно чи були здійснені будь-які дії чи ні”, – говорить Ірина Збарська.

Експерт порадила жертвам вимагачів фіксувати весь переговорний процес і негайно звертатися до правоохоронних органів.

“Вимагання – це злочин, який дуже важко доводити. Я рекомендую тим, хто може стати жертвою вимагачів, необхідно відразу ж звернутися із заявою про злочин до правоохоронних органів. Крім того, необхідно здійснити аудіозапис, щоб надати докази правоохоронцям”, – додала вона.

 

 SEEDS.org.ua за інформацією МОСТ

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!