Як фермеру підписати контракт з супермаркетом: досвід господарства з Херсонщини

0 253

Виробники суниці садової, які не мають власних холодильників для ягід, змушені реалізувати продукцію одразу після збору. Через це та високу конкуренцію часто фермерам доводиться продавати ягоди за низькими цінами. Збільшити вартість суниці садової та знайти нові місця збуту допоможе закупівля холодильного обладнання, яке дозволить зберігати ягоду довше та транспортувати її без втрати якості. Якщо господарство не може інвестувати достатньо коштів у холодильник, можна розглянути альтернативні варіанти – взяти позику, а потім отримати компенсацію з держбюджету, або ж пошукати грантові програми. Останнім способом сімейна ферма Тертичних із Херсонської області. Господарство отримало грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, повідомляє SEEDS.

Завдяки отриманим коштам на фермі облаштували холодильне приміщення з відповідним устаткуванням. Тепер тут зберігають суницю садову, яку фермери вирощують як на відкритому ґрунті, так і в теплицях.

“Нова холодильна камера розміщена в полі та дозволяє одночасно охолоджувати до 5 тонн продукції при температурі від 8-14 С, в залежності від необхідних термінів поставки продукції на прилавки. Тільки за серпень і вересень було охолоджено близько 25 тонн ягід. Маючи у своєму арсеналі холодильне обладнання, Тертичні підписали контракти на поставки свіжої охолодженої суниці садової до супермаркетів майже до кінця поточного року і за вигідною ціною, наприклад, у жовтні суницю садову реалізують по 80 грн./кг. Це безумовно дуже вигідна та перспективна ніша реалізації, але і вимоги для постачальників завжди високі: терміни поставки, вимоги до якості, цілісність ягоди, необхідність постачання саме охолодженої продукції, яка довше зберігає товарний вигляд на полицях магазинів”, – повідомляють в UHBDP.

Холодильник для зберігання ягід фермери використовуватимуть до Нового року. Пізніше обладнання будуть застосовувати для зберігання розсади на наступний рік.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!