Як фермеру зменшити витрати при внесенні карбаміду до посівів ярих культур

0 272

Найдешевше застосування карбаміду на ярій групі культур – внесення його до посівної. Таким чином через два-три тижні рослини отримають доступні форми азоту.

Таким досвідом поділився директор із сільськогосподарського виробництва компанії НІБУЛОН Костянтин Хмельницький в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«На Сході ми більше застосовуємо рідкі добрива, на Півдні – сипкі. Але це не завадить нам перейти з аміачної селітри на КАС. У цьому є логіка. Нітратну форму азоту (аміачна селітра) краще лишити на перше підживлення в лютому-березні, тому що в друге підживлення вже потрібен певний інструментарій – тоді ми можемо застосовувати карбамід на зернових і КАС», – зазначив фахівець.

Тобто закуповувати добрива заздалегідь компанія не буде, щоб не заморожувати такий великий обсяг коштів.

«Будемо купувати дрібними партіями, порційно, на регіональних складах, купувати залишки, зменшуватимемо загальну логістику. Але загалом обсяги використання добрив зменшаться», – підсумував Костянтин Хмельницький.

Як повідомляв SEEDS, станом на 20 січня, українські аграрії забезпечені мінеральними добривами для проведення весняно-літніх польових робіт на 11%.

Про це йдеться у звіті Міністерства аграрної політики та продовольства.

Найбільший рівень забезпеченості аграріїв міндобривами демонструє Запорізька область. За даними МінАПК, сільгоспвиробники цього регіону забезпечені добривами на 57%. Другу сходинку з забезпеченості добривами посідає Хмельниччина (26%), третю – Житомирщина (22%).

SEEDS

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!