Як і де краще вирощувати пізні сорти картоплі?

0 200

Кілька останніх років колосальною популярністю серед картоплярів України користуються ранньостиглі сорти картоплі. Однак середньостиглі та пізні сорти також мають чимало переваг, про які відомо далеко не всім аграріям, розповів для EastFruit генеральний директор компанії «Агріко Україна» Микола Гордійчук, повідомляє SEEDS.

«Останнім часом вже в другій половині червня і в липні спостерігаються доволі високі температури, а картопля за температури, яка перевищує 25-28 градусів, сповільнює ріст. Безперечно, що та картопля, яка може набрати товарну масу до настання високих температур, сьогодні користується більшим попитом. Однак і пізні сорти користуються чималим попитом. Якщо вони здатні витримати велику літню спеку і потім, вже в серпні, продовжують вегетувати, то вони, безумовно, дають більший врожай ніж ранні сорти», – зауважив директор компанії «Агріко Україна».

«Ці сорти зазвичай показують найкращі результати на Волині, Хмельниччині, Тернопільщині та Львівщині. Тому, що там достатньо вологи. Для картоплі волога – доволі значний фактор.

Цьогоріч в названих раніше регіонах ми спостерігаємо, що навіть деякі наші середньостиглі сорти показали результати 47-50 тонн з гектару. Все це завдяки тому, що на Західній Україні було достатньо опадів.

Пізні сорти картоплі від “Агріко Україна”

Водночас центральна Україна або Північ (Чернігівська та Київська області) цьогоріч потерпали від посухи у літній період. Аналогічні сорти постраждали також. Врожайність була нижчою на 15-20%, ніж на Заході України.

Тому, якщо йдеться про вирощування картоплі на поливі, такі сорти мають перспективу і перевагу. Якщо говорити про вирощування без поливу – є ризик потрапити у засуху і отримати нижчий врожай», – застерігає Микола Гордійчук.

Також серед фаворитів українських картоплярів опинилися сорти картоплі, які йдуть на переробку, розповів директор компанії «Агріко Україна».

«Драйвером картоплярства сьогодні є не столовий ринок, і це простежується навіть у країнах Заходу, а сорти, які використовуються на чипси, фрі. Там є і стабільне замовлення, доволі часто і певна стабільна ціна. Це дає фермеру певну визначеність в нинішню епоху суцільної невизначеності. Тому останнім часом ми бачимо, що саме ці сорти почали активно тестуватися насіннєвими компаніями, деякі нові сорти увійшли до Державного Реєстру в Україні. Все це знову ж таки завдяки виходу на ринок компаній з переробки картоплі на чипси, або проєктів по фрі», – додає Микола Гордійчук.

З питань співпраці з компанією “Агріко Україна” звертайтеся за тел.:

+38 044 528 61 08
+38(099)1000-454
+38(067)1000-454

e-mail: potato@agrico.com.ua

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!