Як отримати мікрогрант на закладання саду?

0 1 938

Протягом останніх місяців з’явилося кілька державних програм підтримки розвитку овочівництва та садівництва. Зокрема, є пропозиції і для малих фермерів та агровиробників. Держава пропонує мінігранти для закладання нових садів, ягідників чи виноградників, пише SEEDS.

Отримати часткову компенсацію (до 70% витрат) можна, заклавши сад чи плантацію площею від 1 до 25 гектарів. При цьому, за умовами гранту, компенсується від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар нового насадження.

Крім готовності самостійно сплатити 30% вартості закладання саду, господарство має гарантувати створення нових робочих місць, мати у власночті чи правокористуванні не менше ніж 7 років землю площею від 1 до 25 га та створити проєкт плану висадки насаджень. Як виглядає типовий проєкт – дивіться тут.

Алгоритм подачі заявки на отримання гранту на сад:

✅Подати заявку на отримання такого гранту можуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях. Подати заявку на отримання гранту на створення саду через портал «Дія» https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad.
✅Для цього слід зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису та заповнити онлайн-заявку, а також прикріпити проект плану висадки насаджень. Після цього слід все підписати електронним підписом та відправити.
✅Заявка опрацьовується протягом 15 робочих днів.
✅Учасник програми зобов’язується вести діяльність не менше 5 років; сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.
✅Створити робочі місця (з урахуванням культур насаджень – розрахунок тут).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!