Як сьогодні побудувати агрокомпанію майбутнього?

0 511

Digital-трансформація, оптимізація виробничих процесів за допомогою IoT рішень (Інтернет речей) та екологізація – драйвери аграрного бізнесу в 2021 році. Про те, як вони змінюють сучасні українські компанії розповів Петро Мельник, виконавчий директор компанії Agricom Group, що займається розробкою, виробництвом і дистрибуцією продуктів харчування із зернових культур на власній виробничій базі і об’єднує сільськогосподарські, переробні та торговельні підприємства.

Під час конференції «Агромоніторинг-2021» журналісти SEEDS розпитали Петра Мельника про те, як на кожному етапі вирощування та виробництва продуктів в компанії Agricom Group об’єднують ці тренди для високих результатів.

AgTech надає нові можливості для оптимізації процесів

«На українському ринку я зустрічав багато інноваційних продуктів, проте тільки декілька з них змогли мене зацікавити. В першу чергу, слід відштовхуватися від розміру вашої компанії. Навіть, якщо у вас невелике підприємство – для гармонійного зростання потрібна оптимізація процесів виробництва та класний софт. Наприклад, такі лідери, як Terrasoft мають високі рейтинги та роблять дійсно якісний продукт. Не потрібно забувати, що якщо ми говоримо про IT, то це «хмарні рішення».

В нашій компанії ми надали переваги програмному забезпеченню від українських стартапів FieldBI та AutoBI, розробниками яких є SoftBlues. Ця компанія відома вже не тільки в Україні, а навіть у Північній Америці та ЄС, вона увійшла в число 15 кращих розробників штучного інтелекту на сайті Clutch. Ми використовуємо ці продукти не так давно, а вже маємо чудові результати», – зазначає Петро Мельник.

Керівник агрокомпанії зазначає, що саме під час локдауну 2020 року прийшло розуміння – час змінюватися.

«Для кожного з нас це був тяжкий період, та щоб покращити ситуацію в компанії та не втратити позицій потрібно було рухатися далі. Ми оперувалися економією бюджету, кращим обслуговуванням, міграцією та швидкістю дій – інноваційний підхід в сфері агропромисловості».

Збереження родючості ґрунтів – запорука майбутнього для агровиробника

«Екологізація процесів виробництва – це ще один тренд тісно пов’язаний із глобальними змінами клімату. Для будь-якого ефективного агровиробника стратегічно важливим є збереження родючості ґрунтів: дотримання сівозміни, точне землеробство та використання щадних технологій обробітку – невід’ємна складова діяльності Agricom Group. І хоча існує міф, що агрохолдинги – це великі монстри, що знищують все на своєму шляху, проте, за останні 20 років ми бачимо інтенсивне зростання врожайності, що говорить про якість та родючість ґрунтів», – зазначає фахівець

IT, екологія та агросектор – тісно пов’язані між собою

«Сьогодні в арсеналі агровиробника достатня кількість сучасних інструментів, для збереження невідновлювальних ресурсів. Одними з найважливіших факторів у цьому напрямку є аналіз за допомогою ІТ систем та оперативне реагування на інформацію, отриману з поля: хімічний склад ґрунтів, історія сівозмін, супутникові знімки, інформація по шкідникам та хворобам тощо. Сучасні підприємства відрізняються тим, що вони зуміли ефективно поєднати IT та екологічність», – резюмує Петро Мельник.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!