Як погода в червні вплине на урожай?

0 254

Один з ключових факторів для формування хорошого урожаю – сприятлива погода. Почався період високих температур. Утім, це не завадить озимим культурам, адже їхній врожай вже сформований. Також спекотна погода є сприятливою для розвитку соняшника, повідомляє SEEDS.

“Погодні умови для формування озимих зернових культур, ярого ячменю, вівсу – на сьогодні залишаються цілком сприятливими. Хоча останніми днями ми й спостерігаємо хвилю тепла та спеки, а відповідно – більше випаровування вологи з ґрунту, її рівень залишається не достатнім”, – зазначає начальниця відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

Згідно з даними аналізу метеорологів, наразі спостерігається посуха різного ступеню жорсткості: від слабкої до висихання метрового шару ґрунту. Проте скорочення озимих та ранніх ярових культур не буде критичним, адже врожай вже сформований. Так, наприклад, на півдні Одеської області озимий ячмінь досяг повної стиглості.

“Високі температури, які ми зараз спостерігаємо, не настільки загрозливі. Більше того, це створює сприятливіші умови для кукурудзи та соняшника, які потерпали від прохолодної погоди минулих місяців”, – говорить Тетяна Адаменко.

Фахівчиня анонсувала найближчими днями опади в західних областях. І хоча дощі незначні, немає тривалого зовсім сухого періоду – і це добре для аграріїв.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!