Як правильно вирощувати горіхи: помилки українських садівників

0 341

За останні кілька років на півдні України з’явилися сотні гектарів горіхових плантацій. Це як волоський горіх, так і фундук. Фермери інвестують в обладнання для збору (комбайни для горіхів) та доробки (техніка для просушування та ін.). Утім, на думку фахівця компанії BASF Володимира Воєводіна, власники горіхових плантацій в Україні допускають кілька помилок, повідомляє SEEDS.

Володимир Воєводін говорить, що українським фермерам варто більш відповідально ставитися до вибору сортів та подбати про достатнє запилення горіхів.

“Наші садівники позавозили каліфорнійських та іспанських сортів. Поки що суворих зим не було, і галузь розвивається. Але не так, як мені б хотілося. Садівники почали закладати горіхові плантації, не думаючи про сорто-підщепну комбінацію, про запилювач, який дуже важливий для горіха. Попри те, що самозапильних горіхів дуже мало, а тих, у яких цвітуть одночасно і жіночі, і чоловічі квітки, — ще менше, кинулися на Чандлер. Так він для Каліфорнії добрий, але Україна — не Каліфорнія”, – цитує фахівця компанії BASF видання AgroTimes.

Також спеціаліст наголошує, що необхідно правильно підбирати препарати для обробки плантацій.

“Багато горіхівників думає: посадив горіх, нічим його можна не обробляти і він родитиме. Це неправильно! Треба обробляти”, – зазначає Володимир Воєводін.

Читайте також: Горіховий сад площею 500 гектарів посадять в Україні

Нагадаємо, що в Україні набуває популярності вирощування горіхів, зокрема, фундука. Цим напрямком зацікавився агрохолдинг «ГАЛС-АГРО». Наразі компанія реалізовує проєкт зі створення саду площею 500 гектарів. 360 гектарів фундукового саду вже закладено. Решту планують висадити протягом двох наступних років.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!