Як проходить робочий день вівчаря на Буковині?

0 20

Сезон випасу овець на полонинах Буковини триває чотири місяці – з травня до вересня. Увесь цей час вівчарі перебувають далеко від домівки, випасаючи овець та кіз з усього села. За сезон вони лише раз спускаються додому, повідомляє SEEDS.

Хоча робота вівчаря фізично складна, на полонині можна відпочити душею – навкруги природа, мало людей і метушні. Займатися цим починають змалечку – подекуди з 8 – 10 років. Вівчарями можуть бути й жінки, але частіше цим займаються чоловіки.

“День у нас починається рано – о 4:30, а закінчується аж до 23:30. Доїмо овець, проціджуємо молоко, варимо сир, вурду, та сушимо його”, – розповідає вівчар з Путильщини Василь Скрипчук, який разом з трьома колегами доглядає за двома сотнями тварин. Щодня вони разом з вівцями проходять близько 30 кілометрів.

Попри древній промисел вівчарі не відмовляються від сучасних технологій. Біля будиночка, де варять сир, встановлено сонячні панелі та генератор. Так вівчарі отримують електроенергію для освітлення та для того, щоб заряджати телефон. Розмовляють вівчарі не лише з рідними, а й з колегами, які випасають овець неподалік. Так попереджають одне одного про хижаків та радяться щодо тварин.

SEEDS.org.ua за матеріалами Суспільне Буковина

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!