Як розпочати надзвичайно вигідний бізнес на клешнях і хвостах

0 972

Україна має великі перспективи для розвитку ферм з вирощування раків, оскільки в країні досить багато придатних для цього джерел води – річки, озера, занедбані зрошувальні канали, які ніким не затребувані.

“У 2015 році ми почали проект, спрямований на вивчення вирощування раків в природних умовах. Це складний, тривалий, але дуже цікавий процес”, – розповідає фермер Роман Ковальчук.

В Україні виловом і розведенням раків зазвичай займаються дрібні господарства, великих ферм – не більше 5. За офіційними даними, в 2018 році було виловлено 20 тонн прісноводних раків.

“З економічної точки зору, вирощування раку – це мега вигідно. Якщо порахувати в цифрах, то лише з 1 кг ікряної самки, а це 20 штук, через 3 роки ми отримаємо 30-40 кг товарного раку на продаж. Відповідно, вклавши в кожен кг по 6 євро, отримуємо 180 євро через 3 роки”, – говорить фермер.

Даний бізнес для України є перспективним, адже ці членистоногі не вимагають якогось особливого догляду, харчування, високих витрат на корми, оскільки харчуються в основному планктоном. Тому основними вимогами є наявність натурального або штучного водоймища, і потужності з вилову та зберігання раків до місця продажу.

“Перспективи вирощування раків обумовлені тим, що вони досить дорогі, 1 кг раків – від 9 євро, в перерахунку на чисте м’ясо вартість може скласти близько 60-70 євро за кг”, – говорить Андрій Мокряк.

 

SEEDS.org.ua за інформацією UATV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!