Як скоротити витрати в аграрній компанії

0 710

Впровадження аналітики та електронного документообігу, оптимізація технопарку, слідкування за здоров’ям тварин та грамотна логістика допоможуть агрокомпаніям працювати ефективніше та знизити витрати, пише SEEDS.



Оптимізація техпарку

Завдяки оптимізації техпарку можна полегшити планування поточних і капітальних ремонтів. Це надає змогу запобігати передчасному зносу деталей чи техніки, вести її моніторинг через інструменти обліку й систему сповіщень.

Для цього для техніки необхідно використовувати GPS-трекери — у такий спосіб усі її дії будуть постійно фіксуватися і вноситися в базу даних. Система обчислюватиме кількість пройдених кілометрів за необхідний період.

Ще можна використовувати лог-буки, куди працівники також записують кількість відпрацьованих годин за конкретною одиницею техніки. На смартфони буде приходити сповіщення з нагадуваннями та попередженнями про відхилення від маршруту або занадто довгий час роботи.

Це дозволяє будувати графіки завантаженості і планувати безпечне використання техніки.



Впровадження аналітики

Неякісна аналітика та планування можуть принести компанії величез аналітики ні збитки.

Щоби їм запобігти, варто використовувати аналітичні системи. Вони допоможуть спланувати оптимальне сусідство рослин, чергувати насадження, використовувати архів посівів і зборів, застосовувати правила оптимізації.

Система планування ефективно мінімізує залежність від кліматичних умов, автоматизує систему поливу, заносить у базу даних аналіз стану полів і надає інформацію про доречні пестициди, як і коли їх можна використовувати.

У результаті можна отримати електронний агрохімічний паспорт поля, за яким можна слідкувати з комп’ютера чи смартфона — так необхідні дані буде надійно та зручно збережено.



Грамотна логістика

Агрокомпанії можуть витрачати багато зайвих коштів через неоптимізоване транспортування та зберігання власної продукції.

Це прискорює знос техніки, збільшує витрати палива, продукція може частіше псуватися під час доставлення або просто на складі тощо.

Уже є логістичні IT-рішення, які ефективно вирішують ці проблеми та дозволяють компаніям оптимізувати свою роботу, значно заощаджуючи. Вони будують оптимальні маршрути збору й доставляння готової продукції.

Ці маршрути створюються за певними алгоритмами в реальному часі для того, щоб ефективно використовувати всі активи компанії: автопарк, необхідну кількість продукції, місця, куди її треба відвезти та скільки часу зберігати на складі.

Наприклад, сервіс Navizor.com аналізує розташування точок збору продукції, відстані між ними, вантажомісткість окремих транспортних засобів, можливі маршрути доставлення, максимально допустимий час доставлення та якість дорожнього покриття.

Впровадження таких систем дозволяє агрокомпаніям досягнути значної економії: менше витрачається палива та часу, підвищується якість заготовки продукції, а також зменшується ризик її псування.



Впровадження електронного документообігу

Співробітники компаній багато часу та ресурсів витрачають на пошук та зберігання паперових документів. До того ж гроші недоцільно використовуються на відправку паперових документів поштою та оренду приміщення для архівів. Навіть якщо треба підписати 1000 паперових документів на місяць — це обходиться мінімум у 70 000 грн, які можна було зекономити та спрямувати на розвиток компанії.

Впровадження електронного документообігу вирішує цю проблему. Він значно спрощує та оптимізує роботу компаній. Уже не буде гори паперів, які лише займають час та ресурси. Замість них використовуються більш ефективні, швидкі, комфортні та безпечні сервіси.


В Україні працює кілька сервісів ЕДО — наприклад, Deals, Paperless або Megapolis.DocNet.


Вони дають змогу вчасно погоджувати ще більше документів, а також скорочують тривалість підготовлення та погодження документів у кілька разів і дозволяють заощаджувати на адміністративних і логістичних витратах.



Слідкування за здоров’ям тварин

Неналежне приділення часу та уваги тваринам та їхньому здоров’ю в підсумку виллється в серйозні проблеми. Компанія буде змушена витрачати багато коштів на лікування та придбання нових тварин. Запобігти цьому можна вчасним слідкуванням за їхнім здоров’ям.

Для цього варто використовувати сучасні інформаційні системи.

Вони можуть підтримувати оптимальний мікроклімат у приміщеннях, де живуть тварини, слідкувати за динамікою здоров’я, автоматизувати планування структури стада, враховувати всі необхідні дані та цикли, формувати раціон харчування та план ветеринарних заходів.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!