Як Україні подолати виклик зміни клімату

0 2 329

Наразі Україна зіштовхнулася з викликом зміни клімату – рослинництво мігрує із південно-східного регіону на Захід. Про це розповіла в ексклюзивному інтерв’ю для SEEDS  голова ГС “Українська Продовольча Долина” – навчально-нетворкінгової платформи для агро МСБ, Наталія Гордійчук.

“Маємо наразі виклик зміни клімату – рослинництво мігрує із південно-східного регіону на Захід. Соняшник через посуху тепер вирощують ледь не в Карпатах.

Виробництво нішевих культур, які мають вищу маржинальність, в загальній структурі посівів, звичайно ж ростиме, бо хто не хоче заробляти більше.

Однак тут варто ретельно зважити: що вирощувати. Потрібно їздити на конференції, досліджувати попит в країнах-покупцях, спілкуватися, стежити за трендами”, – вважає Наталія Гордійчук.

“Будь-яка ніша колись стає масовим продуктом, однак до цього потрібно надзвичайно збалансовано підходити. Дуже важливу роль в цьому відіграють якраз експерти, консультанти та навчання. Фахівці мають пояснити: якщо до тебе прийшла якась унікальна ідея, ти бачиш попит, то рано чи пізно її скопіюють або повторять твої сусіди. І в тебе вже не буде бажаної маржі. До того ж не слід нехтувати законами ринку: коли є перевиробництво – немає ціни.

Пшениця як вирощувалась в Україні традиційно – так і буде вирощуватися, бо для цього в нас є всі передумови. В нас є 40 мільйонів гектарів орної землі, більшість з неї з гарними чорноземами”, – каже експерт. 

Читайте інтерв’ю з Наталією Гордійчук повністю>>>

SEEDS.org.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!