Як запровадження ринку землі вплине на органічне фермерство в Україні?

0 59

За десять років в ЄС планують збільшити площі сільськогосподарських земель, де ведеться органічне виробництво, до 25% у загальній структурі угідь. В Україні цей показник наразі становить близько 1%. На органічне виробництво в країні може вплинути початок продажу сільськогосподарських земель, повідомляє SEEDS.

“За місяць в Україні відкриється ринок землі. Може статися, що площі органічного виробництва скорочуватимуться доки цей дикий ринок не стане врегульованим”, – зазначає Микола Мисник, засновник господарства “Золотий Пармен”, що займається органічним землеробством на Чернігівщині.

Представники господарства говорять, що держава не надає виробникам підтримки щодо викупу органічних земель, які вони наразі обробляють. Якщо після продажу ці площі займе звичайний виробник, то  ґрунти, засаджені соняшником чи кукурудзою і оброблювані агресивними засобами захисту рослин, стануть непридатними для органічного виробництва.

Попри більшу вартість органічних продуктів, ризики такого виробництва значно вищі, ніж для традиційних господарств. Саме через ці ризики та невизначеність, пов’язану з запровадженням земельного ринку, у господарстві “Золотий Пармен” найближчим часом не планують розширювати виробництво.

SEEDS.org.ua за матеріалами Суспільне Чернігів

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!