Як збільшити доходи від використання землі на 40%: приклад тергромади з Чернігівщини

0 553
Кіптівська територіальна громада (Чернігівська обл.) першою в Україні створила сільський геопортал та збільшила доходи від використання земельних ресурсів на 40%.
Про це на круглому столі «Сільський розвиток в контексті земельної реформи та децентралізації» розповів Голова громади та Заступник голови Всеукраїнської асоціації громад Володимир Кучма, повідомляється на сторінці тергромади в соцмережі Facebook.
Зазначається, що участь у проєкті із створення геопорталу Кіптівська громада розпочала в 2017 р., а станом на сьогодні портал постійно оновлюється та поповнюється інформацією.
За словами Володимира Кучми, оскільки основним ресурсом збагачення бюджету сільських громад є земля, рівень доходів буде прямо пропорційно залежати від ефективності її використання.
За результатами пілотного проєкту громаді вдалось створити повноцінну базу даних про всі земельні ділянки у її межах та розробити електронну карту перспективного використання земель.
«Завдяки цьому проєкту підвищилась інвестиційна привабливість громади, спростився пошук потенційних земельних ділянок для інвесторів», — каже Володимир Кучма.
Перший в Україні сільський геопротал дав можливість громаді ефективно залучати потенційних інвесторів та спростив процес обліку та контролю земельних ділянок громади, Крім того, з’явилась можливість організації та постійного контролю за використанням земель, виявленням меж сільських землекористувачів, власників землі та встановленням меж дій їх ділянок, виявлення земельних ділянок, що не використовуються або використовуються нераціонально чи незаконно.
Більш того, значно скоротились витрати селян при виготовленні землевпорядної документації та час для присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці.
Також інформаційна база наявних земельних ресурсів дозволила громаді сформувати вектор перспективного розвитку територій та забезпечити більш ефективне просторове планування території.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!