Як зробити господарство більш екологічним: безкоштовний курс для фермерів

0 141

Третина українських сільгосп земель недоступні для обробки через повномасштабну війну росії проти України. Тому і фермери, і держава налаштовані активізувати агровиробництво, аби тимчасова втрата земель не вплинула на забезпеченість їжею українців та українок.

Та більша інтенсивність сільськогосподарської діяльності не має перетворитися на експлуатацію довкілля. Навпаки, лише у здоровому довкіллі можливий здоровий врожай, пише SEEDS. А з виснаженими ґрунтами й забрудненими водами про фермерський успіх взагалі можна забути. Та чи можливо вести успішне господарство і при цьому не шкодити довкіллю? Звісно!

Онлайн-курс «Екопрактики для сільського господарства та громад» розповість, як відмовитися від застарілого підходу «більше = краще», який руйнує і довкілля, і врешті й саме сільське господарство. Натомість він навчить, як розуміти екологічні проблеми, які постають перед вашим господарством, ефективно адаптуватися до них і розвиватися збалансовано, екологічно, та врешті – економічно вигідно.

Онлайн-курс складається із 5 модулів, у яких ми розповімо:

Чому важливо більш стало підходити до ведення господарства.
Як законодавчо регулюється вплив агросектору на довкілля в Україні та ЄС.
Які практики допоможуть вам зменшити вплив на довкілля та вплив довкілля на ваші ферми.
Як природа може стати вашим союзником і допомагати вашому господарству розвиватися.

Запрошуємо представників і представниць об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, сільськогосподарських дорадчих служб, сільгоспвиробників і студентів аграрних спеціальностей пройти курс і дізнатися, що робити, аби довкілля та сільське господарство були не ворогами, а партнерами, і допомагали одне одному.

Курс підготувала ГО «Екодія» спільно із партнерами та платформою Prometheus. А про кращі сільгосппрактики вам розповідатимуть:

  • Анна Даниляк, експертка з екологізації сільського господарства та сталого сільського розвитку Центру екологічних ініціатив «Екодія»;
  • Михайло Амосов, експерт із землекористування, керівник відділу екологізації промисловості Центру екологічних ініціатив «Екодія»;
  • Катерина Шор, юристка, менеджерка проєктів екологічної організації “Інформаційний центр “Зелене досьє”, координаторка інформаційного порталу про органічне виробництво OrganicInfo.ua;
  • Алла Кучерова, старша викладачка кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства
  • Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне);
  • Наталія Чоловська, експертка з питань органічного сільського господарства, директорка громадської організації “Екотерра” (м. Львів)
  • Оксана Девіс, міжнародна та національна експертка з питань адаптації до кліматичних змін у секторах землекористування та інтегрованого управління природними ресурсами;
  • Доктор Ольга Ігнатенко, експертка зі сталого виробництва та споживання, спеціалістка з екологічного комплаєнсу для проєктів міжнародних донорів;
  • Маркус Меєр (Markus Meyer), професор із охорони природи на національному й міжнародному рівнях, Університет прикладних наук Анхальту (Німеччина).

Реєстрація на курс стартувала 1 червня на платформі Prometheus тут.

Контакти для додаткової інформації:
Олександра Хмарна, okh@ecoact.org.ua

Онлайн курс було створено в рамках проєкту “Перспективи сталого розвитку сільських територій”, що реалізується ГО Екодія разом з ГС “Українська мережа сільського розвитку”, у співпраці із DRA та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!