Які харчові продукти втратить світовий ринок через війну в Україні?

0 1 555

Попри активну підготовку аграріїв та допомогу уряду, посівну кампанії в Україні уже частково зірвано, говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. Через відсутність експорту з України, спричинену блокуванням портів та іншими факторами, у світі буде досить відчутним дефіцит соняшникової олії, м’яса птиці та деяких інших сільськогосподарських товарів, пише SEEDS.

Андрій Ярмак

“Посівну вже зірвано – на півдні терміни багатьох робіт збігають. Фермери пробують щось робити, але вони відрізані від постачань паливно-мастильних матеріалів, добрив, насіння, засобів захисту рослин (ЗЗР). У багатьох поля знищені військовою технікою рашистів. Знищені сховища, сільгосптехніка тощо. Окупанти також активно відбирають у них техніку і кошти… Тому годі й думати, що у 2022 році Україна буде експортувати в значних обсягах щось з агропродукції”, – зазначив Андрій Ярмак у коментарі для видання lb.ua.

“Поки що є лише один найбільш дієвий механізм врятувати посівну – це ЗСУ”, – говорить фахівець.

Читайте також: Наслідки агресії Росії для світу: на межі голоду опиниться ще мільярд людей

За словами Андрія Ярмака, на світ очікує не лише дефіцит олії, кормів для тварин, а отже і м’яса, а й загалом, дефіцит їжі. Через подорожчання енергоресурсів дорожчають добрива. Аграрії будуть застосовувати їх в менших обсягах, а отже і врожаї будуть меншими. Значну частину кукурудзи, яку можна було переробити на корми, застосують для виробництва біопального. Усі ці та інші фактори призведуть до посилення проблеми голоду в світі. Найбільше постраждають деякі країни Азії та Африки. Утім, дефіцит певних груп продуктів буде відчутний і в країнах ЄС, і в усьому світі.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!