Які ягоди та фрукти вигідно вирощувати в Україні?

0 1 906

Ягідний та плодоовочевий бізнес набуває популярності в Україні. Методом спроб, невдач і успіхів, українські виробники отримують сертифікати, організовують переробку та доробку, виходять на експортні ринки. Цей напрямок цікавий і тим, що тут можуть працювати як великі компанії, так і малі фермери. Утім, для досягнення успіху варто враховувати тенденції на ринку, пише SEEDS.

Наразі серед ягід особливо популярні малина та смородина, а серед кісточкових – деякі сорти слив та вишні. Але як вишню, так і малину наразі вигідніше вирощувати для заморожування, повідомляє AgroTimes. А щодо слив, то більш популярні сорти округлої форми, а от на так звану “угорку” попит низький.

“Смородину в свій час багато корчували, і зараз цього продукту не вистачає на ринку. Малина була і буде вигідною, особливо зараз, коли є заморозка. Але її потрібно мати нормальний вал по неї. Якщо ми маємо низьку врожайність, то там не буде низької собівартості. Ще можна розвивати такі нішеві продукти, як журавлина, актинідія, жимолость але їх дуже мало, але вони можуть підійти для маленьких фермерів”, – зазначає Володимир Воєводін, експерт компанії BASF, екс-голова Державного комітету України із земельних ресурсів.

Читайте також: Українську малину продаватимуть у США та Канаді

Нагадаємо, експорт ягід активно розвивається. США та Канада є найбільшими світовими імпортерами замороженої малини. У жовтні українським виробникам вперше вдалося потрапити на ці ринки. Вихід на прямі постачання замороженої малини в країни з високим рівнем імпортних цін на цю ягоду є дуже важливим кроком для подальшого розвитку ягідного бізнесу в Україні.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!