Якими будуть ціни на свинину в травні?

0 178

Обмеженість пропозиції свиней забійних кондицій та зростання попиту на свинину у великодній період сприяли підвищенню цін на свиней забійних кондицій. Утім подальшого помітного зростання котирувань живця фермерам, які продають свиней закупівельникам, очікувати не варто, адже традиційного “сезону пікніків” цього року не буде, повідомляє SEEDS.

Наразі закупівельні ціни на свиней в Україні, залежно від регіону, коливаються від 48 до 52. Варто зазначити, що ціновий діапазон, як і різниця в котируваннях живця між областями, поступово скорочується. Цього тижня спостерігалось незначне подорожчання свинини живою вагою – на 0,5-1,5 грн за кілограм.“Хоча більшість постачальників живця вже повернулися до стандартних тижневих обсягів реалізації, близько чверті виробників виходять на ринок з меншою пропозицією. У свою чергу представники м’ясопереробки відзначають меншу забійну масу тварин, що зменшує «вихід» м’яса від закупівлі сталих за кількістю товарних партій”, – зазначають в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Така ситуація на ринку навряд сприятиме подешевшанню свинини, навіть попри зменшення активності покупців після великодніх свят. Утім, однозначні прогнози сьогодні робити складно.

“Оператори ринку наразі не мають одностайних прогнозів. Так, переробники відзначають погіршення реалізації на 10-30% після завершення Великодніх свят. З іншого боку, це дещо врівноважує обмеженішу пропозицію свинини. Хоча переробники мають сумніви щодо повноцінного пікнікового сезону цього року, проте частина з них вважає, що потепління та можливість влаштувати “домашнє барбекю” зможе підтримати попит на свинину”, – зазначають аналітики АСУ.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!