Якої ціни варто очікувати цьогоріч садівникам на суницю садову: розповідає фермер Дмитро Самофалов

0 262

Цьогорічна зима затягнулась, тож і дозрівання суниці на відкритому грунті можна очікувати пізніше, ніж минулого року. У 2018 р. суницю вже продавали в перших числах травня. Коли можна очікувати суницю з відкритого грунту цього року розповів керівник ТОВ «Ромен Фрут» Дмитро Самофалов.

Масове споживання першої суниці садової в Україні зазвичай починається в другій половині травня. Однак з негативною ціновою ситуацією на ринку Європи, отримати доступ до дешевої ягоди можна буде вже в квітні.

Це може негативно позначитися на прибутковості виробництва цієї ягоди в Україні. При цьому якісні параметри свіжої суниці залишаються високими, завдяки селекції сортів, що дозволяють транспортувати її без втрати якості на значні відстані.

За словами Дмитра Самофалова, те, що зима затягнулася, звичайно вплине на строки дозрівання ягоди. Хоча рекордно високі показники температури повітря у квітні можуть дещо їх змінити.

«На Півдні та Закарпатті суниця уже цвіте, тож урожай можна очікувати на початку травня. На декілька днів пізніше у центральних та північних областях України. Тобто до 10 травня можна буде придбати свіжі ягоди в усіх регіонах країни», — зауважив садівник.

На відміну від експертів, які прогнозують ціну на вітчизняну суницю понад 120 грн/кг, фермер вважає, що ягода коштуватиме близько 60 грн/кг. На його думку, наразі українці цілорічно можуть придбати свіжу імпортну суницю у супермаркетах.

Тож коли дозріє українська ягода, великого ажіотажу серед покупців уже не буде. За рахунок конкуренції відповідно і ціни на вітчизняну ягоду не будуть високими.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!