Якщо картопля не подешевшає, обвал цін на початку весни неминучий

0 3 441

Оптові ціни на картоплю в Україні за останні шість тижнів знизилися на 27-30%, наразі придбати продукцію оптом можна вже навіть по 7 грн/кг, повідомляють аналітики EastFruit. Ймовірно що ціна і надалі падатиме до кінця року, але якщо цього не станеться, то обвал цін в березні-квітні неминучий.

Хоча українські виробники картоплі намагаються стримувати ціни, але, за словами трейдерів, переговори вести з ними стало набагато легше. Водночас картоплярі Росії та Білорусі, як і раніше охоче продають свою картоплю в середньому в два-два з половиною рази дешевше, ніж українські.

“За такої різниці в ціні, трейдери будуть і далі продовжувати імпортувати картоплю з Росії та Білорусі, тому що це вигідно”, – відзначає Олександр Хорєв, керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти”.

Українська плодоовочева асоціація (УПОА) оцінює обсяги імпорту картоплі в Україні вже приблизно в 200 тис. тонн на даний момент з початку сезону.

“Ми відзначили уповільнення темпів імпорту в листопаді внаслідок зменшення маржі і занадто великих обсягів імпортної картоплі низької якості, але торгівля залишається дуже активною і зараз”, – говорить Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

“Питома вага імпортної картоплі в роздрібній торгівлі цим товаром в жовтні-листопада, за моїми оцінками, досягав майже 50%. Більшості наших картоплярів залишилося всього близько 4 місяців для розпродажу своїх запасів, але ж закладали картоплю з метою перепродажу за вищою ціною і трейдери і навіть закладали імпортну продукцію!

Тому я б не виключав ймовірності подальшого зниження оптової ціни на картоплю в грудні, а якщо цього не станеться, то обвалу цін в березні-квітні. Очевидно, що, поки українські фермери зрозуміють, що відбувається, їх гроші на їх же ринку запрацюють картоплярі з Росії та Білорусі”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).


Фундаментальний прогноз цін на картоплю в другій половині сезону 2019/20 року буде озвучений Алексчандром Хорива в рамках конференції “Овочі та фрукти України 2019. Експортний прорив”, а Андрій Ярмак в рамках події торкнеться причин, за якими картопляна і овочева галузі України виявилися в настільки жалюгідному стані. Він також представить своє бачення варіантів виходу з ситуації, що склалася.

В цьому році в конференції візьме участь рекордна кількість виробників картоплі, овочів, фруктів, ягід і горіхів. Реєстрація для участі можлива за цим посиланням

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!