Ярмак: більшість учасників плодоовочевої галузі України не може реально оцінити своїх позицій

0 379

Реально оцінити свої позиції на ринку не може абсолютна більшість учасників плодоовочевої галузі України, але це нормально, позаяк в інших галузях, особливо тих, що були відірвані від світового ринку, проблеми абсолютно ідентичні.

Про це пише економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook, анонсуючи власний виступ під час конференції “Овочі та фрукти України 2019”, яка відбудеться у столиці 3 грудня.

“Абсолютна більшість учасників плодоовочевої галузі України, на мій погляд, не може реально оцінити своїх позицій. І це нормально, бо це не так просто, як здається. В інших галузях, особливо тих, що були відірвані від світового ринку, проблеми абсолютно ідентичні.

Але ця проблема безпосередньо впливає на ефективність діяльності всієї галузі і окремих бізнесів! Власне тому я вирішив цього року присвятити свою презентацію під час конференції “Овочі та фрукти України 2019″ 3 грудня наочній демонстрації реального стану справ, використовуючи яскраві практичні приклади”, – додає експерт.

“Чому фрукти та овочі, разом з горіхами та ягодами зовсім не принципові для чиновників? Чому вони забувають про її потреби навіть в найпростіших ситуаціях? А головне – як на це вплинути?

Чому ми отримуємо найнижчу ціну при експорті продукції будь-якої якості і чи це справді наша перевага? Як це змінити? Якими будуть перспективи виробництва преміальної продукції, якщо всі будуть виробляти лише преміум?

Скажу також про конкурентні переваги нашої галузі, які ми вже втратили, але цього не помітили. Чи варто чекати на масові банкрутства виробників та зниження обсягів виробництва”, – додає Андрій Ярмак.

“Дуже цікаве питання – це роздрібна торгівля. Про неї скажу окремо. Пам’ятаєте, як в Україні з’явилися платіжні пластикові картки? А в США ще й зараз інколи люди виписують чеки на касі! У нас же їх не було взагалі. Ось подібною може бути й ситуація з розвитком роздрібної торгівлі. Поділюся думками.

Також, наприкінці презентації, зачеплю питання ринкових ніш, які можуть з’явитися найближчим часом в Україні”, – обіцяє економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!