ЄБРР виділить Україні до 3 млрд євро для підтримки бізнесу та стабілізації економіки

0 89

Європейський банк реконструкції та розвитку виділить до 3 млрд євро протягом 2022-2023 років, щоб допомогти українському бізнесу та економіці продовжувати функціонувати. Під час візиту до Києва президент ЄБРР Оділь Рено-Басо розповіла лідеру України Володимиру Зеленському про намір Банку підтримувати Україну, коли вона бореться з агресією росії, пише SEEDS.

З початку вторгнення в лютому ЄБРР виділив понад 1 млрд євро і має на меті потроїти цю цифру до кінця 2023 року. Його основна увага буде зосереджена на підтримці «реальної» економіки – енергетичної та продовольчої безпеки, відновленні залізниці. інфраструктури та підтримці фармацевтичної промисловості.

Під час зустрічі президент Зеленський акцентував увагу на тому, що рф завдала значної шкоди інфраструктурі нашої країни, і сказав, що росіяни посилили обстріли об’єктів виробництва та розподілу електроенергії. ЄБРР вже зробив інвестиції в українські електроенергетичні компанії, а також надав до 500 млн євро підтримки для основного постачальника газу в країні. Також ведуться дискусії щодо збільшення фінансування термінових ремонтів електромереж та підтримки міської влади Києва, Львова та Дніпра, повідомляють представники Європейського банку реконструкції та розвитку.

Інвестиції ЄБРР підтримуються донорами або гарантами з країн, включаючи США та інші країни ЄС і G7. Нещодавно Норвегія пообіцяла виділити 200 млн євро на підтримку.

Під час дводенного візиту президента Банку супроводжували віце-президент з банківської справи Ален Пійо та керуючий директор у Східній Європі та на Кавказі Маттео Патроне. Також група провела зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, мером Києва Віталієм Кличком та новим головою Національного банку України Андрієм Пишним. Вони також провели переговори з лідерами бізнесу, зокрема керівниками енергетичної компанії «Укренерго», залізничної компанії «Укрзалізниця», а також Приватбанку та Dragon Capital.

«Я дуже хотіла зустрітися з президентом Зеленським, щоб особисто висловити нашу солідарність і підтримку Україні. Він не залишив у мене жодних сумнівів щодо масштабу необхідної допомоги, і ЄБРР сповнений рішучості зробити все можливе, щоб зіграти свою роль. ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні, зв’язки з яким тягнуться вже 30 років. Це жахливо бачити шкоду, завдану вторгненням росії, і водночас зворушливо бачити стійкість українців. Я це говорила 24 лютого і буду говорити – ми на боці України», – підсумувала Оділь Рено-Басо.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!