Європейці вирощуватимуть сорти солодкої кукурудзи, виведені в Україні

0 316

Європейська компанія зробила замовлення на два сорти солодкої кукурудзи, які селекціонував український виробник «‎Мнагор» (Вінницька область)‎. Тепер найпопулярніші на внутрішньому ринку «‎Український Біколор»‎ та «‎Дейнеріс»‎ вирощуватимуть у країнах ЄС, повідомляє SEEDS.

Для довідки: «‎Мнагор» — один з найвідоміших в Україні виробників та продавців насіння солодкої кукурудзи. Компанія займається селекцією нових сортів уже близько двадцяти років.

Замовлення доволі велике — на засівання площі близько 500 гектарів, йдеться на сторінці «‎Мнагор»‎ у Facebook. Утім, українські фермери теж не залишаться без насіння, запевняє власник компанії Михайло Нагорняк.

Що ж до обраних сортів, то «‎Дейнеріс» — найбільш ранній суперсолодкий гібрид. Така кукурудза добре адаптована і для органічного землеробства. А «‎Український Біколор» — зовнішньо привабливий сорт, оскільки‎ має зерно двох кольорів — білого та жовтого. Ця кукурудза довго зберігається без втрати товарного вигляду і містить більш ніж 24% цукрів.

Михайло Нагорняк поки не може розголошувати назву замовника — це зазначено у контракті.

Насправді підприємство надало європейському хабу зразки насіння чотирьох сортів. Колеги визнали якість усіх типів солодкої кукурудзи, утім аналоги двох сортів європейська компанія вже має. «‎Український Біколор»‎ та «‎Дейнеріс»‎ же виявилися достатньо унікальними сортами з відмінними якісними характеристиками.

«Але ж саме ці два сорти мега популярні в Україні! То що обрати, поставку до ЄС чи наших українських партнерів? Питання звісно не стоїть, всі наші постійні партнери, хто замовив та оплатив насіння, очікуйте на поставки, спершу забезпечуємо українських партнерів, з якими давно працюємо, а Європа почекає‎»‎, — говорить Михайло Нагорняк.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!